„Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.” (Jn 1,14)

„Jó az Úr azokhoz, akik benne reménykednek, akik hozzá folyamodnak. Jó csendben várni az Úr szabadítására.” (Jeremiás siralmai 3,25-26)
„A szeretetben nincs félelem, sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet.” (1 Jn 4,18)
„Ne féljetek, mert íme nagy örömet hirdetek nektek, amely az egész nép öröme lesz: üdvözítő született ma nektek, aki az Úr Krisztus, a Dávid városában.” (Lukács 2,10)
„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” (János 3,16)
„Dicsőség a magasságban Istennek, és a földön békesség, és az emberekhez jóakarat.” (Lk 2,14)
„Mindenkor örüljetek, szüntelenül imádkozzatok, mindenért hálát adjatok!” (1Thessz 5,16-18)
Advent 3. vasárnapja:
"Örüljetek az Úrban mindenkor! Ismét mondom: örüljetek." (Fil 4,4)

„Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek.” (Máté 11,28)
„Az igaz ember emlékezete áldott.” (Példabeszédek könyve 10,7)
Ma tisztelettel és hálával emlékezünk meg iskolánk névadójáról Kiss Bálint református lelkipásztorról. 253 évvel ezelőtt ezen a napon született Vésztőn 1772-ben. Református lelkész, történész, pedagógus, a Magyar Tudós Társaság levelező tagja.
Egyszerű családba született, jobbágysorból indult. A Debreceni Református Kollégiumban tanult, majd lelkészi képesítést szerzett. Pályáját már fiatalon az ige szolgálata, az oktatás és a tudományos érdeklődés határozta meg. Több éves tanulmányútja során végigjárta Csehország, Németország és Ausztria tudományos intézeteit. Tanulmányait követően lelkipásztorként szolgált, majd életének jelentős részét a tudomány, az oktatás és a közösségépítés elkötelezett munkásaként élte. 54 éven át megbecsült lelkipásztora a szentesi eklézsiának. Ezalatt építtette fel a mai iskola és templom elődjét, illetve a ma is álló parókiát. Az iskolásoknak, nőknek, férfiaknak praktikus jó tankönyveket írt. A mindennapi életben is folyamatosan kutatta a fejlődés lehetőségét. A zsuppal fedett, gyakran utcasornyira leégett házak oltalmára ő honosította meg Szentesen a cserépfedést. Ő tanította meg a szentesieket a korai zöldségtermesztésre, mely most is nemzetközi hírű. Ő tervezte az első magyarországi vasekét. Érdeklődése a múltra is kiterjedt. Könyvet írt a magyar nép egykori életéről, megírta a szentesi református egyház, majd a békés - bánáti egyházmegye történetét, melynek esperese volt 1836-tól haláláig. Közéleti szolgálatát 1814-től Csongrád vármegye táblabírájaként is végezte. 1853 márciusában hunyt el.
Lelkipásztori szolgálatában mindig az emberi lélekhez igyekezett közel kerülni. Az evangélium üzenetét nem csupán prédikálta, hanem életével mutatta be: csendes derűje, szeretetteljes jelenléte és kitartó munkája ma is példát ad arra, hogyan érdemes Istenre bízni életünket és szolgálatunkat.
Emléke arra tanít bennünket, hogy a hitből fakadó munka maradandó, és hogy egy ember élete is képes nemzedékeket formálni — ha szívében ott él az Isten iránti hűség.
Hálát adunk az Úrnak, hogy Kiss Bálint személyében olyan lelkipásztort és tudóst adott népünknek, aki szolgálatával gazdagította az egyházat, és akinek szellemi öröksége ma is köztünk él.
Nagypál Julianna

Nagyon sok szeretettel várunk mindenkit a XV. Jótékonysági Estünkre!
Jegyek az iskolai pénztárban, akár karácsonyi ajándékként is, december 9-től megvásárolhatók.








