Az idei ökumenikus imahét január 21-28. között került megrendezésre. Az imahét anyagát a karibi keresztyén testvérek állították össze, amelynek a központi igéje így hangzik: „Jobbod, Uram, dicső az erőtől…” / „Uram, a jobbod kitűnik erejével…” (2Móz/Kiv 15,6)
Ízelítő a legfrissebb bejegyzésekből:
Célba érkezett az adomány - 2018. január 5. Hír 45.hu
Városi első, családi harmadik - 2018. január 3. Hír 45.hu (iskolánk diákjainak kis testvére az év első szentesi babája!)
Zenés-táncos búcsú 2017-től - 2017. december 31. (diákjaink, tanáraink a közreműködők között)
Karácsonyi ünnep a református iskolában - 2017. december 21. hír 45.hu
"Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését." Róm 8:19
A téli szünetben kaptuk a hírt, hogy a Magyarországi Református Egyház Ökogyülekezeti Tanácsa iskolánk részére "Ökogyülekezeti cím"-et adományozott.
Az idei évben rekordszámú, 240 csomag gyűlt össze, amelyet hétfő délelőtt indítottunk útra Kárpátaljára a Szőlősgyulai Református Gyülekezetbe.
A helyi magyar óvoda és iskola, illetve a környező magyar falvak gyermekei részesülnek majd a nagy örömmel fogadott csomagokból.
Köszönjük Nagypál Julianna tanárnő szervező munkáját és mindenki önzetlen felajánlását, aki bekapcsolódott ebbe a szereteakciónkba!
A Hír45 képes tudósítása >>> itt <<< olvasható.
A Hír45 képes tudósítást közöl a csomagok átadásáról is: >>> ITT <<<
Minden advent kegyelem:
vétkem jóvátehetem.
Minden advent vigalom:
Isten Úr a viharon!
Minden advent érkezés:
Átölel egy drága kéz!
Minden advent alkalom:
győzhetsz saját magadon!
Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából a Városi Könyvtárban december 15-én nyitották meg Major Anna Edit grafikai kiállítását.
A tárlatot Arany János versei ihlették. A kiállítást Beke József tiszteletére rendezték, aki a Bánk Bán-, a Zrínyi- és a Radnóti-szótár után többéves munkával elkészítette Arany János költői szókészletének szótárát. Ebből a kötetből adott ismertetést Karikó-Tóth Tibor, az Iskola igazgatója, az érdeklődők figyelmébe ajánlva a tárlatot. (Hir45.hu)
December 7-én (csütörtökön) a Szentesi Koszta József Általános Iskolában került sor a Területi Játékos Német Nyelvi Versenyre. A 7-8. évfolyam tanulói számára hirdetett versenyen a tanulóknak játékos szövegértő feladatokat, rejtvényeket kellett megoldaniuk 3 fős csapatokban a téli ünnepek témakörben.
Tanulóink az alábbi eredményekkel térhettek haza:
A Gyermekkönyvtárban immáron 17. alkalommal rendeztek könyv- és könyvtárhasználati vetélkedőt. Nevezni egy feladatlap megoldásával lehetett. A legjobb megfejtők közül került ki az a 18-18, illetve 15 csapat, aki meghívást kapott a városi vetélkedőre. Diákjainkat - akik a hagyományokhoz híven most is szép eredményeket értek el - Antalné Koncz Éva iskolai könyvtárostanár készítette fel:
3-4 osztály: I. helyezett: Czibolya Kevin és Szarka Nándor
5-6. osztály: II. helyezett: Bajczár Anasztázia és Bácskai Laura
7-8. osztály: III. helyezett: Jancsovics Dóra és Tarján Viktória Mária
December 7-én rendezték a mesemondó verseny megyei döntőjét. Iskolánkat a 3.a osztály két diákja képviselhette. Örömmel jelezhetjük, hogy Szentesről egyedüli díjazottként Pintér Zoltán 5. helyezést ért el. Kiss Robin is szépen szerepelt, de ő most nem szerzett helyezést az erős, 27 fős mezőnyben!
Felkészítőjük: Molnárné Bodnár Henrietta
A zene világnapja alkalmából házi énekversenyt tartottunk. A vállalkozó diákok önállóan készültek egy népdallal és egy egyházi énekkel. A dalokat szabadon választhatták.
Az alábbi eredmények születtek
alsósok:
I. Jegyes-Molnár Milla 3.a, II. Kalapos Szonja 2.b,
III. Balog Álmos 2.b
A felsősök eredményei:
I. Molnár Róza 6.b, II. Kanász-Nagy Lilia 6.b, III. Nagy Afrodité Napsugár 6.b
Szeptember 14-én az iskola tanulói, szülői, tanárai, régi tanítványai a Vígszínházba utaztak a Pál utcai fiúk előadásra.
Ahogy mindenkinek a csapatból, nekünk is nagyon tetszett az előadás. A színészek játéka szuper volt, szépen énekeltek. Nagyon jó volt hallani a már ismert dalokat. Különösen az tetszett, amit mi is énekeltünk az ÉOV-én. Ez a Pál utcaiak indulója volt. A csatajelenet nem annyira tetszett nekünk, de érdekes volt és nagyon ritmikus. A díszlet nem volt sok, de nagyon érdekes volt, ahogy az iskolapadok farakásokká alakulnak, vagy megjelenítik a Füvészkert helyszíneit, vagy a pesti utcát. Reméljük, még sokan fogják látni ezt az előadást!
(Bartha Levente, Vigh Dorina 6.b)
2017. szeptember 10-én volt a 32. Wizz Air Budapest félmaraton, ahol két kolléganőnk is részt vett és lefutotta a 21,1 km-es távot. Ez egyben magyar országos bajnokág is volt.
Ádám Olga korcsoportjában 3. helyezést ért el.
Dósai-Molnár Szilvia korcsoportjában 2. helyezett lett.
Dósai-Molnár Szilvia a 32. Spar Budapest maratonon is részt vett október 15-én, ahol sikeresen teljesítette a 42,195 km-es távot. Itt korcsoportjában szintén 2. helyezett lett.
Tisztelt Szülő/Gondviselő!
A 2017/2018-as tanévben gyermekének szűrővizsgálat esedékes (26/1997. (XI.3.) NM rendelet alapján). Védőnői és későbbi időpontban orvosi vizsgálat várható, melyek a gyermek fejlődésének nyomon követése, a betegségek korai felismerése és kezelése érdekében szükségesek.
Vizsgálat időpontja: 2017. december 4.
Vizsgálat helyszíne: Kiss Bálint Református Általános Iskola orvosi szobája
Köszönettel: Iskolavédőnők (Elérhetőség: 06/63/400-363)
November 23-án rendezték meg a területi mesemondó versenyt.
Iskolánkat a 3.a osztály három kisdiákja képviselte. Csodásan szerepeltek mindannyian!
Helyezést értek el,s így ők képviselik Szentest a megyei fordulón.
1.hely: Pintér Zoltán 3.a
2.hely: Kiss Robin 3.a
Szép teljesítményt nyújtott Risai Fanni is.
A diákokat Molnárné Bodnár Henrietta készített fel és kísérte el.
November 16-án a szentesi Klauzál Gábor Általános Iskolában került sor a Területi Német Szépkiejtési Versenyre. A 6-8. évfolyam tanulói mérhették össze tudásukat. A már ismert szöveg elolvasása után egy ismeretlen szöveget is kellett a tanulóknak olvasniuk.
Tanulóink az alábbi eredményekkel térhettek haza:
6. évfolyam: Kálló László Péter 1. helyezés, Molnár Róza 4. helyezés
7. évfolyam: Agócs Vince 4. helyezés
8. évfolyam: Vígh Doris Zorka 1. helyezés, Jancsovics Dóra 4. helyezés
Felkészítő tanáruk: Dimákné Sebők Veronika





