i0 naplo  motto3  i0 server  i0 face  i0 youtube 

 
 
"Ne szóval szeressünk, hanem cselekedettel és valóságosan." (1Jn 3,18)

Alsós farsang február 12. hétfő 14.00

Felsős farsang február 13. kedd 14.00

Az idei ökumenikus imahét január 21-28. között került megrendezésre. Az imahét anyagát a karibi keresztyén testvérek állították össze, amelynek a központi igéje így hangzik: „Jobbod, Uram, dicső az erőtől…” / „Uram, a jobbod kitűnik erejével…” (2Móz/Kiv 15,6)

Ízelítő a legfrissebb bejegyzésekből:

Célba érkezett az adomány - 2018. január 5. Hír 45.hu

Városi első, családi harmadik - 2018. január 3. Hír 45.hu (iskolánk diákjainak kis testvére az év első szentesi babája!)

Zenés-táncos búcsú 2017-től - 2017. december 31. (diákjaink, tanáraink a közreműködők között)

Karácsonyi ünnep a református iskolában - 2017. december 21. hír 45.hu

"Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését." Róm 8:19

A téli szünetben kaptuk a hírt, hogy a Magyarországi Református Egyház Ökogyülekezeti Tanácsa iskolánk részére "Ökogyülekezeti cím"-et adományozott.

Az idei évben rekordszámú, 240 csomag gyűlt össze, amelyet hétfő délelőtt indítottunk útra Kárpátaljára a Szőlősgyulai Református Gyülekezetbe.

A helyi magyar óvoda és iskola, illetve a környező magyar falvak gyermekei részesülnek majd a nagy örömmel fogadott csomagokból.

Köszönjük Nagypál Julianna tanárnő szervező munkáját és mindenki önzetlen felajánlását, aki bekapcsolódott ebbe a szereteakciónkba!

A Hír45 képes tudósítása >>> itt <<< olvasható.

A Hír45 képes tudósítást közöl a csomagok átadásáról is: >>> ITT <<<

Minden advent kegyelem:

vétkem jóvátehetem.

 

Minden advent vigalom:

Isten Úr a viharon!

 

Minden advent érkezés:

Átölel egy drága kéz!

 

Minden advent alkalom:

győzhetsz saját magadon!

Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából a Városi Könyvtárban december 15-én nyitották meg Major Anna Edit grafikai kiállítását.  

A tárlatot Arany János versei ihlették. A kiállítást Beke József tiszteletére rendezték, aki a Bánk Bán-, a Zrínyi- és a Radnóti-szótár után többéves munkával elkészítette Arany János költői szókészletének szótárát. Ebből a kötetből adott ismertetést Karikó-Tóth Tibor, az Iskola igazgatója, az érdeklődők figyelmébe ajánlva a tárlatot. (Hir45.hu)

2017 futsalIdén hat csapat részvételével zajlott a Városi Sportcsarnokban a körzeti futsal labdarúgó diákolimpia.

Két csoport lett sorsolva, mi az erősebbek közé kerültünk.

December 7-én (csütörtökön) a Szentesi Koszta József Általános Iskolában került sor a Területi Játékos Német Nyelvi Versenyre. A 7-8. évfolyam tanulói számára hirdetett versenyen a tanulóknak játékos szövegértő feladatokat, rejtvényeket kellett megoldaniuk 3 fős csapatokban a téli ünnepek témakörben.

Tanulóink az alábbi eredményekkel térhettek haza:

A Gyermekkönyvtárban immáron 17. alkalommal rendeztek könyv- és könyvtárhasználati vetélkedőt.  Nevezni egy feladatlap megoldásával lehetett. A legjobb megfejtők közül került ki az a 18-18, illetve 15 csapat, aki meghívást kapott a városi vetélkedőre. Diákjainkat - akik a hagyományokhoz híven most is szép eredményeket értek el - Antalné Koncz Éva iskolai könyvtárostanár készítette fel:

3-4 osztály: I. helyezett: Czibolya Kevin és Szarka Nándor
5-6. osztály: II. helyezett: Bajczár Anasztázia és Bácskai Laura
7-8. osztály: III. helyezett: Jancsovics Dóra és Tarján Viktória Mária

December 7-én rendezték a mesemondó verseny megyei döntőjét. Iskolánkat a 3.a osztály két diákja képviselhette. Örömmel jelezhetjük, hogy Szentesről egyedüli díjazottként  Pintér Zoltán 5. helyezést ért el.  Kiss Robin is szépen szerepelt, de ő most nem szerzett helyezést az erős, 27 fős mezőnyben!

Felkészítőjük: Molnárné Bodnár Henrietta

2017 hazi enekA zene világnapja alkalmából házi énekversenyt tartottunk. A vállalkozó diákok önállóan készültek egy népdallal és egy egyházi énekkel. A dalokat szabadon választhatták.
Az alábbi eredmények születtek
alsósok:
I. Jegyes-Molnár Milla 3.a, II. Kalapos Szonja 2.b, 
III. Balog Álmos 2.b

A felsősök eredményei:
I. Molnár Róza 6.b, II. Kanász-Nagy Lilia 6.b, III. Nagy Afrodité Napsugár 6.b

21985921 1381735395282441 601290647 oSzeptember 14-én az iskola tanulói, szülői, tanárai, régi tanítványai a Vígszínházba utaztak a Pál utcai fiúk előadásra.
Ahogy mindenkinek a csapatból, nekünk is nagyon tetszett az előadás. A színészek játéka szuper volt, szépen énekeltek. Nagyon jó volt hallani a már ismert dalokat. Különösen az tetszett, amit mi is énekeltünk az ÉOV-én. Ez a Pál utcaiak indulója volt. A csatajelenet nem annyira tetszett nekünk, de érdekes volt és nagyon ritmikus. A díszlet nem volt sok, de nagyon érdekes volt, ahogy az iskolapadok farakásokká alakulnak, vagy megjelenítik a Füvészkert helyszíneit, vagy a pesti utcát. Reméljük, még sokan fogják látni ezt az előadást!
(Bartha Levente, Vigh Dorina 6.b)

 

2017 futas2017. szeptember 10-én volt a 32. Wizz Air Budapest félmaraton, ahol két kolléganőnk is részt vett és lefutotta a 21,1 km-es távot. Ez egyben magyar országos bajnokág is volt.

Ádám Olga korcsoportjában 3. helyezést ért el.
Dósai-Molnár Szilvia korcsoportjában 2. helyezett lett.

Dósai-Molnár Szilvia a 32. Spar Budapest maratonon is részt vett október 15-én, ahol sikeresen teljesítette a 42,195 km-es távot. Itt korcsoportjában szintén 2. helyezett lett.

A 8. évfolyamon Niethammer Tamás (8.a)

első helyezést ért el.
További információk: hir45.hu


Tisztelt Szülő/Gondviselő!

A 2017/2018-as tanévben gyermekének szűrővizsgálat esedékes (26/1997. (XI.3.) NM rendelet alapján). Védőnői és későbbi időpontban orvosi vizsgálat várható, melyek a gyermek fejlődésének nyomon követése, a betegségek korai felismerése és kezelése érdekében szükségesek.

Vizsgálat időpontja: 2017. december 4.

Vizsgálat helyszíne: Kiss Bálint Református Általános Iskola orvosi szobája

Köszönettel: Iskolavédőnők  (Elérhetőség: 06/63/400-363)

November 23-án rendezték meg a területi mesemondó versenyt.

Iskolánkat a 3.a osztály három kisdiákja képviselte. Csodásan szerepeltek mindannyian!

Helyezést értek el,s így ők képviselik Szentest a megyei fordulón.
1.hely: Pintér Zoltán 3.a
2.hely: Kiss Robin 3.a

Szép teljesítményt nyújtott Risai Fanni is.

A diákokat Molnárné Bodnár Henrietta készített fel és kísérte el.

November 16-án a szentesi Klauzál Gábor Általános Iskolában került sor a Területi Német Szépkiejtési Versenyre. A 6-8. évfolyam tanulói mérhették össze tudásukat. A már ismert szöveg elolvasása után egy ismeretlen szöveget is kellett a tanulóknak olvasniuk.
Tanulóink az alábbi eredményekkel térhettek haza:
6. évfolyam: Kálló László Péter 1. helyezés, Molnár Róza 4. helyezés
7. évfolyam: Agócs Vince 4. helyezés
8. évfolyam: Vígh Doris Zorka 1. helyezés, Jancsovics Dóra 4. helyezés
Felkészítő tanáruk: Dimákné Sebők Veronika

We use cookies

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.